Fundacja towarzystwo weterynaryjne

Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne od lat leczy zwierzęta prowadząc kampanie edukacyjne i społeczne, których celem jest uświadamianie właścicieli zwierząt na temat problemów zdrowotnych ich pupili.


Zdajemy sobie sprawę, że zmiana ludzkiej mentalności w podejściu do naszych mniejszych braci jest najtrudniejszą kwestią, ale podjęliśmy to wyzywanie przeprowadzając w 2015 roku pierwszą edycję akcji społecznej ,,Zwierzęta cierpią w milczeniu’’. Kolejna, pod hasłem ,,Zwierzęta też czują ból. Nie pozwól by cierpiały’’ odbyła się rok później. Obie kampanie poruszały problem rozpoznawania bólu u zwierząt domowych przez ich właścicieli oraz edukowały jak prawidłowo odczytywać jego symptomy.
W 2016 roku Fundacja przeprowadziła również I edycję społeczno-edukacyjnej kampanii STOP DRAPANIU, a od stycznia do kwietnia 2017 r. akcję ,,Włącz sumienie!’’, poruszającą problem wypadków drogowych z udziałem zwierząt.

Naszą misją jest:

  • leczenie zwierząt ludzi pozostających w trudnej sytuacji materialnej,
  • edukacja na temat życia i zdrowia zwierząt,
  • prowadzenie badań na rzecz poprawy jakości życia zwierząt.

 

W naszej fundacyjnej przychodni pracuje fachowy zespół lekarzy weterynarii, który każdego dnia walczy o zdrowie i życie zwierząt. Rokrocznie pomagamy blisko kilkudziesięciu czworonogom, zapewniając im pełne wsparcie ambulatoryjne.