Od kwietnia 2021 r. rozpoczęła się 6. edycja kampanii StopDrapaniu.pl.
20.04.2021
W tym roku edukujemy i informujemy w zakresie chorób skórnych psów (np. alergii, atopii czy obecności pasożytów), zwracamy uwagę jak ważne jest wczesne rozpoznanie powodów uporczywego drapania i jak ważna jest regularna profilaktyka.
Notka prasowa / informacyjna o starcie kampanii Stop Drapaniu 2021
"Myślę, że to jest już epidemia. Oczywiście każda choroba skóry może wywołać drapanie czy swędzenie, ale psów alergicznych jest coraz więcej" – mówiła w Dzień Dobry TVN dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker.
W kwietniu rozpoczęła się kolejna, szósta już, odsłona kampanii organizowanej przez Fundację Towarzystwo Weterynaryjne - „Stop Drapaniu”, której partnerem jest firma Zoetis.
W tegorocznej kampanii będziemy edukować i informować w zakresie chorób skórnych psów (np. alergii, atopii czy obecności pasożytów), kładąc nacisk na regularną profilaktykę, uważną obserwację pierwszych objawów alergii, a także konieczność wczesnego rozpoznania powodów uporczywego drapania, które zmienia jakość życia nie tylko psa, ale i całej rodziny. Na stronie internetowej akcji www.stopdrapaniu.pl dostępny jest także test, który pomoże opiekunom rozpoznać niepokojące objawy i wskaże, kiedy należy odwiedzić z psem lekarza weterynarii, aby zdiagnozował chorobę i podjął odpowiednie leczenie. Specjaliści dysponują wieloma narzędziami diagnostycznymi do precyzyjnej oceny stanu pacjenta i wdrożenia stabilnej terapii u psa alergika. Mają do dyspozycji innowacyjne rozwiązania, które w sposób bezpieczny i skuteczny są w stanie zapewnić poprawę stanu zdrowia pupila. Dzięki profesjonalnej pomocy lekarza dermatologa psy mogą szybko odzyskać utraconą radość życia oraz uniknąć szeregu niebezpiecznych powikłań.
Inauguracją naszej kampanii był wywiad z panią dr n. wet. Dorotą Pomorską-Handwerker, wyemitowany 21 kwietnia w programie Dzień Dobry TVN, w którym w sposób profesjonalny i przystępny omówiono, jakie mogą być potencjalne powody problemów skórnych oraz jakie wynikają z nich zagrożenia. Ekspertka zwróciła uwagę na to, że psy najczęściej uczulone są na alergeny środowiskowe i roztocza kurzu domowego. Przedstawiła także bezpieczne metody leczenia alergii i atopii. „Właściciel musi sobie zdawać sprawę, że pies z alergią wymaga stałego leczenia i leki muszą być podawane przez cały czas. W przeciwnym razie problem będzie nawracał” – podkreśliła.
Zapraszamy na stronę https://www.stopdrapaniu.pl/ gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje o kampanii.
Zapraszamy także do obejrzenia wspomnianego materiału w DDTVN pod linkiem https://dziendobry.tvn.pl/a/dlaczego-psy-sie-drapia-weterynarz-o-alergiach-i-problemach-skornych-zwierzat